Vítáme Vás v našem eshopu. Potřebujete poradit? Napište nám, rádi Vám vytvoříme nabídku na míru.

Je vzhled důležitý?

 Jak moc je důležitý náš vzhled?

Je krása důležitá? Podle zveřejněných závěrů mnoha odborných studií rozhodně ano. Každý z nás se rád setkává s krásou a pro každého může mít nejrůznější podobu. Někdo obdivuje krásu přirozenou a přírodní, jiný má rád sofistikované umělecké výtvory. Krásu navíc vnímáme různými smysly. Někdo dává přednost hudbě, někdo obrazům. Každý jsme zkrátka jiný.

Když jsem byla malá a před zrcadlem zkoušela vylepšit svůj vzhled změnou účesu a neumělým přikrášlením maminčinými líčidly, můj dědeček mi řekl: "Není tolik důležité, co máš na hlavě, nejdůležitější je to, co máš v hlavě." Jsou to rozhodně velmi moudrá slova. Navíc vnitřní krása je na rozdíl od té vnější trvalá a nezřídka vyzařuje na povrch. Jenže v našem životě je mnoho různých situací, kdy setkání s druhou osobou je velice krátké a není možné okamžitě zjistit, jaký je kdo uvnitř, zatímco úpravu zevnějšku vidíme na první pohled. Na obrázku níže vidíme, co a jak ovlivňuje první dojem.

prvni dojem

Při utváření prvního dojmu hraje roli z 55% jak vypadám, 38% jak mluvím (tón a barva hlasu, rychlost a volba slov) a 7% co říkám.

Ukazuje se tedy, že vzhled důležitý rozhodně je.

Převedeno například na situaci při veřejném vystoupení je to tedy 55% osobní vzhled, 38% styl komunikace a pouhých 7% obsah prezentace, co rozhoduje o tom, jak uspějeme. Pozoruhodné, že? Z hlediska vnímání našimi smysly je poměr 80% zrak, 10% sluch, 5% hmat a zbylých 5% spolu čich a chuť.

První dojem hraje v mezilidské komunikaci důležitou roli. A veledůležité je to, že nikdy nemáme druhou šanci, udělat první dojem.

Svou image si vytváříme po celý život. Procházíme různými změnami a i svým vzhledem na tyto změny reagujeme. Už dávno neplatí, že se ženy musí podřizovat módnímu diktátu, který mnohdy nerespektuje individualitu a předkládá nám modely oblečení, které vypadá dobře zpravidla na vysoké postavě konfekční velikosti 38 a extravagantní líčení vhodné pro mladé dívky. Moudrá žena se dnes módními trendy inspiruje a vybírá si z nabídky jen to, co ji osloví a co je takzvaně v souladu s jejím nitrem.

Je nanejvýš důležité, abychom se svým oblečením i líčením byly spokojené a cítily se v něm dobře. Podporujme proto svůj vlastní styl a budujme si svou jedinečnou image. Posílíme tím své charisma a po cestě životem budeme kráčet se sebedůvěrou a s lehkostí.

Inspiraci pro líčení můžete čerpat také v naší rubrice BEAUTY TIPY

autor: Marie Mandelíková

Zpět do obchodu