Potřebujete poradit s výběrem? Napište nám, rádi Vám poradíme a najdeme pro Vás to nejlepší.

Je vzhled důležitý?

 Jak moc je důležitý náš vzhled?

Je krása důležitá? Podle zveřejněných závěrů mnoha odborných studií rozhodně ano. Každý z nás se rád setkává s krásou a pro každého může mít nejrůznější podobu. Někdo obdivuje krásu přirozenou a přírodní, jiný má rád sofistikované umělecké výtvory. Krásu navíc vnímáme různými smysly. Někdo dává přednost hudbě, někdo obrazům. Každý jsme zkrátka jiný.

Když jsem byla malá a před zrcadlem zkoušela vylepšit svůj vzhled změnou účesu a neumělým přikrášlením maminčinými líčidly, můj dědeček mi řekl: "Není tolik důležité, co máš na hlavě, nejdůležitější je to, co máš v hlavě." Jsou to rozhodně velmi moudrá slova. Navíc vnitřní krása je na rozdíl od té vnější trvalá a nezřídka vyzařuje na povrch. Jenže v našem životě je mnoho různých situací, kdy setkání s druhou osobou je velice krátké a není možné okamžitě zjistit, jaký je kdo uvnitř, zatímco úpravu zevnějšku vidíme na první pohled. Na obrázku níže vidíme, co a jak ovlivňuje první dojem.

prvni dojem

Při utváření prvního dojmu hraje roli z 55% jak vypadám, 38% jak mluvím (tón a barva hlasu, rychlost a volba slov) a 7% co říkám.

Ukazuje se tedy, že vzhled důležitý rozhodně je.

Převedeno například na situaci při veřejném vystoupení je to tedy 55% osobní vzhled, 38% styl komunikace a pouhých 7% obsah prezentace, co rozhoduje o tom, jak uspějeme. Pozoruhodné, že? Z hlediska vnímání našimi smysly je poměr 80% zrak, 10% sluch, 5% hmat a zbylých 5% spolu čich a chuť.

První dojem hraje v mezilidské komunikaci důležitou roli. A veledůležité je to, že nikdy nemáme druhou šanci, udělat první dojem.

Svou image si vytváříme po celý život. Procházíme různými změnami a i svým vzhledem na tyto změny reagujeme. Už dávno neplatí, že se ženy musí podřizovat módnímu diktátu, který mnohdy nerespektuje individualitu a předkládá nám modely oblečení, které vypadá dobře zpravidla na vysoké postavě konfekční velikosti 38 a extravagantní líčení vhodné pro mladé dívky. Moudrá žena se dnes módními trendy inspiruje a vybírá si z nabídky jen to, co ji osloví a co je takzvaně v souladu s jejím nitrem.

Je nanejvýš důležité, abychom se svým oblečením i líčením byly spokojené a cítily se v něm dobře. Podporujme proto svůj vlastní styl a budujme si svou jedinečnou image. Posílíme tím své charisma a po cestě životem budeme kráčet se sebedůvěrou a s lehkostí.

Inspiraci pro líčení můžete čerpat také v naší rubrice BEAUTY TIPY

autor: Marie Mandelíková

Zpět do obchodu